SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 03.10.2017; 15:38; źródło: własne

Pora na Puchar!

Już w środę rozegrana zostanie III runda Pucharu Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego. Szczakowianka na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Wojkowice.

Rozgrywki pucharowe w regionie nabierają tempa a od III rundy do gry przystępują już ekipy z Haiz IV ligi. Dla Szczakowianki los podczas losowania nie był zbyt łaskawy i przydzielił jednego z trudniejszych rywali na tym etapie – Górnika Wojkowice. Górnicy zaliczani są do czołowych ekip Zina Ligi Okręgowej i obecnie zajmują trzecią pozycję. Ekipa z Wojkowic ostatnio dostała wyraźnej zadyszki i przegrała trzy z rzędu spotkania ligowe, ale to zapewne tylko chwilowy kryzys.  Szczakowianka z Górnikiem w przeszłości spotykała się dość regularnie. W latach 2008-2010 oba zespoły rozegrały ze sobą w sumie cztery mecze w okręgówce a we wszystkich górą byli jaworznianie. Dodatkowo w sezonie 2008/09 obie ekipy mierzyły się w ćwierćfinale pucharu i przy Kościuszki stworzyły świetne widowisko zakończone remisem 2:2. Wtedy to w karnych górą okazali się Górnicy, którzy ostatecznie wygrali 4:3 i awansowali dalej. Warto jeszcze wspomnieć, że w ekipie Górnika gra na co dzień dobrze znany naszym kibicom Marcin Kondzielnik. Władze podokręgu wprowadzały trochę zamieszania i kilka razy zmieniały termin spotkania, ostatecznie stanęło na tym, że mecz rozegrany zostanie w Wojkowicach w środę o godzinie 16:00.

 

Facebook - duży

Wszelkie prawa zastrzeżone dla strony internetowej pod adresem www.Szczakowianka.pl©.
Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.