SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 13.10.2017; 00:18; źródło: własne

Hit jesieni już w sobotę!

To będzie niezwykle ekscytująca sobota przy Krakowskiej. Szczakowianka w hicie rundy jesiennej zmierzy się z Ruchem Radzionków.

Po ośmiu ligowych kolejkach sytuacja Szczakowianki w Haiz IV lidze nie wygląda różowo. Nie ma jednak co rozdzierać szat – trzeba się skupiać na kolejnych meczach a pierwszy – i to od razu jaki – czeka nas już w sobotę. Biało-Czerwoni tego dnia podejmować będą u siebie Ruch Radzionków. Pamiętne boje obie ekipy toczyły już w sezonie 2001/02, kiedy to Szczakowianka wkraczała na dobre na piłkarskie salony i pisała złote zgłoski w historii jaworznickiego piłkarstwa a popularne Cidry powoli żegnały się z wielką piłką. Szczakowianka wówczas przy Kościuszki po emocjonującym meczu wygrała 3:2 a w Radzionkowie w rewanżu padł remis 1:1. Potem z Ruchem często grywaliśmy mecze towarzyskie podczas okresów przygotowawczych. Ostatni raz o punkty obie ekipy mierzyły się w III lidze w sezonie 2013/14. Wówczas dwukrotnie górą okazywali się radzionkowianie, którzy wygrywali po 2:1.

Także teraz nie ma co kryć, że to Ruch jest faworytem sobotniego starcia, ale Szczakowianka właściwie nie ma już nic do stracenia i będzie chciała urwać punkty rywalom. Ekipa z Radzionkowa przez lata liczyła na powrót do III ligi, regularnie jednak nie potrafiła postawić kropki na i. W obecnych rozgrywkach zaliczyła falstart i chociaż zajmuje wysokie 5. miejsce, to traci już siedem oczek do lidera z Bytomia. Ruch u siebie pozostaje niepokonany, ale na wyjazdach nie radzi sobie już tak dobrze i  w tym Biało-Czerwoni mogą upatrywać swojej szansy. Do Jaworzna wybiera się spora grupa kibiców z Radzionkowa, oprócz walki na murawie można też więc spodziewać się pojedynku na doping na trybunach. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w sobotę o godzinie 13:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców!

 

 

Facebook - duży

Wszelkie prawa zastrzeżone dla strony internetowej pod adresem www.Szczakowianka.pl©.
Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.